06.04.2016 Spokanie z Panią Dietetyk-Justyną Wodzińską


                Realizując programy prozdrowotne PSSE w Turku, nasze przedszkole uczestniczyło w obchodach ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA. W tym roku obchody te poświęcone były chorobie przewlekłej- CUKRZYCY.
W związku z obchodami w naszym przedszkolu zrealizowano następujące czynności:
- w przedszkolu oraz stronie internetowej naszego przedszkola pojawiły się informacje o wydarzeniu;
- w przedszkolnym korytarzu pojawiła się gazetka dla Rodziców i dzieci na temat CUKRZYCY- objawów, przebiegu leczenia i skutków tej często spotykanej choroby;
- każda z grup przygotowała plakat na temat zdrowego stylu życia;
- wszyscy nauczyliśmy się wierszyka o zdrowiu;
- dnia 06.04.2016 zaprosiliśmy do nas Panią Dietetyk Justynę Wodzińską, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat Zdrowego stylu życia. Dzieci podczas spotkania uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, recytowały wierszyk „Przedszkolaki chcą być zdrowe”; grupa IV zaśpiewała piosenkę „Zdrowym być”. Podczas spotkania nie zabrakło również konkursu-wzięły w nim udział dzieci z grup starszych. Zjedzenie jabłuszka było dla odważnych prawdziwą przyjemnością;-))
                Pani Justynka-podczas spotkania- omówiła dzieciom i przedstawiła produkty korzystne dla naszego zdrowia, na koniec spotkania wspólnie z dziećmi ułożyła PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA.
Spotkanie było pełne radości i wspaniałej zabawy;-)))Pani Dietetyk Justynie Wodzińskiej bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku;-)))