18.12.2015 Przedświąteczne warsztaty plastyczne Grupa III


Dnia 18.12.2015 /w piątek/ dzieci z grupy III-ej wraz z paniami zaprosiły rodziców na świąteczne warsztaty plastyczne. Spotkanie rozpoczęliśmy piosenką: ”Hej, dzień dobry..”. Po taneczno-wokalnym powitaniu, na podstawie ilustracji i rekwizytów/ szopka bożonarodzeniowa / rozmawialiśmy na temat Narodzin Jezusa. Następnie, z pomocą rodziców i z użyciem instrumentów, zaśpiewaliśmy kolędy: ”Jezus malusieńki”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Po radosnym kolędowaniu, omówiliśmy najważniejsze zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem: /wigilia, dzielenie się opłatkiem, ubieranie choinki, przybycie Mikołaja/. Dzieci podczas spotkania zaśpiewały również piosenkę; ”Mikołaj jedzie samochodem”; wspólnie z rodzicami zabawiły się w zabawę: „Choineczka” oraz zarecytowały wierszyk: „Stoi tu choinka”.
Nie zabrakło też zabaw integracyjno-ruchowych takich jak: „Poszukiwanie prezentu”, „Ubieranie choinki”. Finałem przedświątecznego spotkania było /za pomocą różnych materiałów plastycznych/ ozdabianie bożonarodzeniowych symboli: choinki i bombki. Spotkanie umiliły nam dźwięki polskich kolęd i piosenek bożonarodzeniowych.
Dziękujemy rodzicom za przybycie;-)))
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt !!!