Wizyta w salonie fryzjerskim-poznajemy zawód fryzjera-grupa III


        Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością i chwilą relaksu. Efektem wizyty w salonie najczęściej jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. Bywa, że te w wieku przedszkolnym są przekonane o tym, że obcinanie włosów boli.
       Aby przybliżyć naszym przedszkolakom zawód fryzjera w ostatnich dniach dzieci z grupy III-ej rozmawiały na temat jego pracy. Poznały narzędzia którymi się posługuje, strój oraz wyposażenie salonu fryzjerskiego. Dzieci przynosiły również do przedszkola przedmioty związane z tym zawodem, dzięki czemu urządziliśmy w sali Kącik Fryzjerski. Miejsce to stało się dla dzieci punktem wspaniałych zabaw w fryzjera.
Ponadto, korzystając z dobrej pogody wybraliśmy się z wizytą do Salonu Fryzjerskiego w Turku, w którym pan fryzjer pokazał dzieciom swoje miejsce pracy oraz odpowiedział na pytania naszych małych, ciekawych świata przedszkolaków.
      Salon Fryzjerski jest miejscem użyteczności publicznej i jak w każdym innym miejscu obowiązują w nim pewne zasady. Warto zatem porozmawiać z dzieckiem na temat tego, czego nie można robić w salonie. W ramach oswajania dziecka z fryzjerem, warto też wybrać się do salonu przed planowanym spotkaniem, by pooglądać pracę fryzjera.