Światowy Dzień Rzucania Palenia 2017


16 listopad 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA!!

 

          W związku z realizacją programów prozdrowotnych, przy współpracy z PSSE w Turku nasze dzieci w przedszkolu- podczas zabaw i zajęć- oglądały fotografie na temat szkodliwości palenia tytoniu, słuchały piosenek, wierszyków oraz brały udział w pogadankach, prowadzonych przez nauczycielki. W korytarzu naszego przedszkola pojawił się również „Kącik antynikotynowy”, w którym dzieci z pomocą pań wywiesiły hasła przeciwko paleniu papierosów.
        Z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia nasze przedszkole odwiedziły panie pielęgniarki, które opowiedziały dzieciom o negatywnych skutkach palenia tytoniu. Całość spotkania uatrakcyjnił występ dzieci z grupy I i V , które wierszem, tańcem i piosenką próbowały przekonać palaczy do porzucenia tego niebezpiecznego dla zdrowia i życia nałogu.
      Po spotkaniu i wspólnej zabawie z pielęgniarkami, wszyscy wyruszaliśmy na przemarsz w okolicy naszego przedszkola, podczas którego dzieci niosąc transparenty głośno skandowały hasło: „Mamo, Tato- nie pal proszę, papierosów ja nie znoszę!”.